Две вратарски грешки изстреляха „Бела“ в топ 4

„Беласица“ удари като гост с 2:0 „Ботев“ и го измести в Топ 4 на временната таблица. След равностойни първи 30-ина минути домакините пропуснаха на два пъти чрез Ангел Лачов да вземат аванс. В 38-та мин. нападателят стреля от малък ъгъл покрай гредата, а две минути по-късно петричкият страж Благой Стоянов отрази първия му удар, след което добавката профуча покрай рамката. След антракта петричани взеха инициативата, но Милетко Христов парира хубав шут на Атанас Димитров. Не успяха да го преодолеят последователно Владимир Кабранов и Мартин Таушанов. Все пак логичното се случи в 67-та мин., когато вратарят излезе неразчетено извън пеналта и при опита му да изрита топката напред тя попадна у Атанас Димитров, който от около 40 м я прати в опразнената врата. 5 минути по-късно комитите нанесоха окончателния удар. Красимир Шапкаров центрира отдясно, капитанът Кабранов върна топката около дузпата и Таушанов я насочи неспасяемо в десния ъгъл. Стихийният натиск на домакините до края не донесе промяна. Принудителна смяна заради контузия 6 минути преди края извади от игра Александър Митушев, заел овакантената дясна зона на защитата.

„Вратарят ни провали срещу „Беласица“, сбърка  и при двата гола”, категорично персонифицира вината за третия домакински провал на своите играещият наставник Валери Свиленов.

„С изключение на последните минути преди почивката, играхме мобилизирано, с желаната агресия. Имахме още 3-4 положения за гол, но и така съм доволен от победата“, коментира старшията на комитите Николай Димитров.