HP-p1-728×90 Refan

Футболистите на „Беласица“ си вкараха 3 автогола в Марикостиново, коларовци детронираха лидера

“Подгорец” /Коларово/ нанесе първа загуба на досегашния лидер “Огражден Първомай 1955” с 2:1 и го замени на върха в зона “Струма 2”. Временният №1 при голмайсторите Кристиян Стоилов даде аванс на гостите преди почивката, възползвайки се от удобно рикоширалата от напречната греда топка. В 60-та мин. играещият наставник на подгорци Стоян Гогушев стреля прецизно от  фаул от границата на пеналта и изравни резултата. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът им Илиян Златков инаксира втори жълт и червен  картон. Въпреки числовия дефицит, сините се добраха до трите точки, след като в 76-та мин. Методи Стоименов-Геелс бе изпуснат фронтално срещу вратаря Илчо Точков и с удар от въздуха прати топката под гредата.

“Светкавица” /Митиново/ и “Граничар” /Кулата/ направиха зрелищно 3:3. Мълниите дръпнаха с 2:0 с головете на Кирил Станоев и Иван Цветков между 25-та и 38-та мин., гостите изравниха чрез Димитър Панчев и Борислав Башлиев. Деси Трайков даде аванс на “Светкавица” в 45-та  минута, преди Иван Трушанов да фиксира  крайното 3:3 в 78-та  мин. “Струма” /Марикостиново/ спечели с 4:0 срещу “Беласица 08”, като развоят на мача е достоен за занимателен филмов сценарий. До почивката играчите от с. Беласица си вкараха автоголове за 2:0, а след почивката последва трети автогол, което е рядкост дори в световната футболна история. В самия край бившият състезател на “Малеш” и “Беласица” Марин Гергиев-Мерата оформи  финалното 4:0. “Калабак” /Самуилово/ спечели в Михнево с 4:1 след голове  на Йордан Костадинов /2/, Янислав Власов и Радослав Златков, за „Ураган“ почетно  заби Сотир Касареев.

“Вихър” /Кавракирово/ взе дербито  срещу “Огражденец” /Кърналово/ с 5:2 в най-резултатния  мач от кръга. Емил Бояджиев /20/, Стоян Стойчев /28/ и Тони Калаксъзов /40/ от дузпа осигуриха аванс на домакините, преди Андон Янкулов /43/ да възвърне  надеждите на кърналовци. Георги Ангушев /65/ и Димитър Николов /88/ продължиха  голеадата, между тях. Любослав Панев /70/ реализира за гостуващия тим. Симпатичният “Стрела” от петричкия  ромски  квартал остана на последната позиция в класирането, след като инкасира пета поредна загуба, този път с 0:3 от “Локомотив” /Ген.Тодоров/ с хеттрик на Марио Кърпачев.