HP-p1-728×90 Refan

Петричанин триумфира с европейската титла по кикбокс в Марибор

Петричанинът Богдан Шумаров записа нов връх в кариерата си, след като успя да спечели европейската титла по кикбокс в категория до 71 кг в стил К-1 в Марибор, Словения. Състезателят на варненския боен клуб “Боил” спечели финалната битка срещу украинеца Виталий Дубина и грабна златото. По пътя към върха шампионът, който тръгна за големия спорт от “Го До” /Пч/ с треньор Славей Христов, победи последователно файтери от Беларус, Полша и Русия.

Боецът от Петрич в началото на октомври навърши 20 години и е сред най-младите в националния отбор, но успехите му в този спорт идват още през 2013 г., когато печели първите си златни медали за “Го До”. Малко по-късно се мести в морската ни столица, където триумфите продължават да се множат. Най-престижният от тях е световната титла по муай тай в тайландския град Патая, когато Шумаров още не е навършил 17 години. Във визитката си шампионът има редица първи места от престижни състезания по света и у нас в различните бойни стилове.

В Марибор златни медали за България спечелиха още Емануил Димитров в стил лайт контакт до 79 кг и съотборничката на Богдан от варненския “Боил” Пламена Димова /до 48 кг/ в стил К-1.