Ясен е първият 1/4-финалист на футболния турнир в „Арена Петрич“

“Борса Срадков” е първият тим, класирал се за 1/4-финалите на опорочения от грозен скандал футболен турнир в “Арена Петрич”. Първомайци записаха втора победа в състезанието с 3:2 над “Марица”. Решителното попадение бе дело на десния бек на ОФК “Беласица” Александър Смилков минута преди края. Красимир Кадиев вкара след фамозна комбинация с капитана Андон Янкулов. Юношата на “Пирин” Васил Божинов и Иван Стоилков сториха обрата, Кадиев бе точен за 2:2, но в крайна сметка борсаджиите ликуваха заслужено. Отборът на община Петрич записа първи успех с 2:0 срещу “Стримона”. Николай Попов откри след асистенция на ОбС председателя Георги Динев, който удвои с глава. За незавършилия сблъсък между “Мадара” и “Рива 21”, когато при 0:3 /Андон Гущеров-2, Благой Наков/ се разрази екшъна в залата и около нея, трябваше да се изчака решението на кмета за по-нататъшната съдба на съперниците. След като тимът от ромския квартал се отказа от участие, а “Рива 21” продължава в надпреварата, организаторите анулираха досегашните резултати на “Мадара” и присъдиха служебни успехи на опонентите му. В последния двубой “Баските” стигнаха инфарктно до победата с 3:2 срещу “Героична Куба”, след като изоставаха 0:2 до средата на втората част. В последните 10 минути щурмът им бе материализиран с попадения на Велик Опренов, Цветан Христов и Аспарух Шамкалов. Така акумулираха 6 т. от 2 мача и също подсигуриха в аванс излизането си от групите.