12-годишните орлета нямат спирка, разнесоха с 10:0 македонци, излизат от групата с бой срещу сърби

Орлетата от набор 2006 нямат спирка на големия международен турнир „Пирин къп“ в Сандански. Момчетата на Венко Товиров излязоха от групата си с 3 от 3 победи и внушителната голова разлика 19:3. След 7:3 на старта срещу столичния „Локомотив“ благоевградските таланти разнесоха същия ден на лампи на изкуственото игрище в курортния град „Охрид Топ тим“ с 10:0, а вчера, в решителния сблъсък за първото място в ранния следобед в Дамяница, боя изяде и сръбският „Ягодина“. Срещу македонците с две попадения се отличиха Радослав Лазов, Христо Ячев, Слави Василев и Алекс Педински, който сложи началото на краха на съперника 46 секунди след началото, но не успя да подобри рекорда за ранен гол в 36-та сек. на двубоя срещу железничарите на Ивайло Георгьовски, който се разписа и във втората среща, а десетия пирон в червено-черния ковчег заби Виктор Димитров. Преди почивката срещу сърбите вчера вкара Слави Василев, през второто полувреме победата узакони Алекс Педински. Съперникът на малките пиринци в четвъртфиналите днес не беше ясен до редакционното приключване на вестника. Всичките четири срещи са с еднакъв начален час – 10.30, на терените в Кресна, Микрево, Сандански и Струмяни. Полуфиналите са от 16.30 ч. в Кресна и Струмяни, в неделя от 9.00 ч. са големият финал и мачът за 3-4-о място съответно в Струмяни и Сандански.