120-килограмов нападател разпиля защитата на Коларово в Ген. Тодоров

Отборът на „Струма“ /Марикостиново/ продължава без грешка в зона “Струма 2” на пиринската бундеслига, този път като гост бе победен “Огражден-Първомай 1955”, също заявил амбиции за сериозна роля в първенството преди началото. Единственото попадение в двубоя вкара Йордан Бербатов в 23-та мин., което бе най-малкото, с което домакините се отърваха. Така с 4 от 4 успеха и 16 точки подопечните на Наско Терзиев са едноличен лидер, след като другият безупречен тим – “Светкавица” /Митиново/, почиваше този уикенд.

Продължава да шокира с изявите си актуалният първенец в зоната „Подгорец“ /Коларово/. След като миналия кръг подгорци паднаха у дома от „Калабак“ /Самуилово/, сега сториха същото и при визитата си в Генерал Тодоров, където загубиха 1:3 от местния „Локомотив“. Въпреки множеството кадрови проблеми, принудили ги за започнат мача с 10 души, като под рамката застана десният бек Красимир Манов в отсъствието на вратарите Асен Костадинов и Асен Пасков, гостите поведоха още в 1-та мин. чрез Андон Мицков. Към края на полувремето пристигналият 11-и футболист от Коларово изравни броя на играчите, но пък точно тогава железничарите, подкрепяни от 150 фенове, изравниха с гол на Георги Калайджиев. В средата на втората част 120-килограмовият нападател на домакините Румен Георгиев демонстрира убийствен демараж, гарниран с неподозирана бързина и след като навърза неколцина противници, обърна резултата – 2:1. Крайното 3:1 за оформи Йордан Бишкаров в 85-та мин.

Хубава победа като гост с 4:0 над „Ураган“ /Михнево/ записа “Граничар” /Кулата/. Стефан Дюлгеров вкара в 29-та мин., а с хеттрика си след почивката Марин Владимиров /59, 66, 85/ узакони превъзходството на граничарите.

Първи успех в кампанията с 2:1 като гост на “Стрела” /Петрич/ записаха футболистите на “Беласица 08” /Беласица/. Стрелите поведоха чрез Атанас Методиев /5/, в 70-та мин. Красимир Мемишев си отбеляза автогол за 1:1, а Фейзи Бекташев /81/ подпечата победата.

“Калабак” продължи да се изкачва в класирането, след като спечели служебно с 3:0 срещу гостите от “Вихър” /Кавракирово/, които запристигаха на стадиона в Самуилово повече от половин час след обявеното начало на мача, когато служебните лица вече си бяха тръгнали.