16-ките на „Пирин“ изнесоха открит урок на мъжете как се бият симитличани

Юношите младша възраст на „Пирин“ в зона София, поток 1, изнесоха открит урок на мъжете как се бият симитличани. Момчетата на Георги Забунов разбиха комшийския „Септември“ с 6:1 в отложен от края на септември мач и оглавиха временно класирането преди двубоите от последния есенен кръг, в който почиват заради нечетния брой отбори в групата. Две срещи в резерв има непобеденият ЦСКА, изоставащ на 3 т. от водачите, с една по-малко е отстоящият на точка от върха „Славия“. Победата срещу съседите е десета в 12-те изиграни мача от благоевградските надежди, които са втори по резултатност дотук в кампанията с 50 попадения или средно по 4.16. Повече голове – 52, имат на сметката си само младите армейци, далеч назад по този показател са белите от Овча купел с 31.

На базата в село Падеш 16-ките на Симитли, които държат червения фенер в таблицата, дръпнаха в резултата на базата в село Падеш след ранната дузпа в 5-та мин., реализирана от Ромео Бързачки. Веднага след подновяването на играта от центъра Момчил Момчилов изравни, а голеадата се разрази след почивката. Разликата в полза на домакините набъбна в рамките само на четири минути между 51-та и 55-та, когато се разписаха Валентин Динов и два пъти Димитър Мичев. До края мрежата на гостите донапълниха Васил Христов /76/ и Димитър Стоилов /78/.

Междувременно полусезонът приключи предсрочно за играча на „Вихрен“ Ангел Шурков, който беше изгонен при загубата с 2:3 от орлетата в Сандански през уикенда. Червения картон му донесе наказание от два мача за обидните реплики, които отправи към съдийската бригада, начело с благоевградчанина Йордан Гошев, дочути и от дежурния делегат Христо Ристосков. Освен визитата тази събота срещу столичния „Елит“ Шурков пропуска и гостуването във Владая на „Гранит“ в първия кръг от пролетния дял на първенството.