16-г. ученик от Петрич отвя конкуренцията на крос кънтри

В пореден триумф на златното момче на „Бела Екстрийм“ Алекс Иванов се превърна участието му на държавния шампионат по крос кънтри – олимпик /ХСО/, проведен край Шумен. 16-годишният ас на петричкото планинско колоездене разби конкуренцията при юношите /15-16 г./ и се окичи с шампионската титла. Ученикът от ПГ „П.К. Яворов“ нямаше реални съперници по 12-километровото трасе и финишира с време 54,13 мин. Сребърният медалист Валентин Стефанов /Янтра-Исполин/ пристигна на финала със закъснение от 1,16 мин. Показателно за класата на петричанина е, че третият в класирането Валентин Карабаджаков /Трип Елементс/ изостана с близо 15 минути.

Това бе трети златен медал за Алекс през последните два месеца след победите в „Обиколката на Витоша 2017“ и „Pirin Run 2017“. Междувременно той успя да завърши трети в състава на националния тим в международното крос кънтри състезание в Гърция.