19-ките на „Марек“ на 2 т. от спасителния бряг благодарение на чужда издънка

19-ките на „Марек“ останаха на 2 т. от спасителния бряг в елитната група благодарение на чужда издънка. В последния есенен кръг дупничани записаха седмата си поредна загуба и общо 13-а от 15 мача с 0:2 от „Ботев“ /Пд/, което ги закотви в зоната на здрача. В същото време обаче намиращият се най-близо до тях „Дунав“ допусна сензационно поражение вкъщи с 0:1 от абсолютния аутсайдер без точки дотук „Сливен“ и възелът на дъното се заплете. Канарчетата минаха с лекота през „Бончук“ след голове още преди почивката с автори Димитър Тонев и Станислав Шопов и през второто полувреме мачът се доиграваше. По пропускливост на защитата марекчани са с по-добри показатели единствено от сливналии с 57 попадения в мрежата си срещу 86 на червения фенер в класирането. По-слабо резултатни от нападателите на Цветан Видински /12 гола/ са само атаките на русенци /4/ и „Янтра“ /11/.

Преди да отнесат боя на гости на „Нефтохимик“, орлетата се виждаха победители, след като направиха пълен обрат от 0:2 до 3:2 след антракта, но реферът от Карнобат Валентин Железов пусна игра до гол с минута над официално добавеното време и земляците му се възползваха за равенството 3:3. Два гола за благоевградчани заби Ивайло Михайлов, един добави капитанът Асен Крушовски.

„МАРЕК“ /19/:  Стоянов, Ангелов, Стойнев, Владимиров, Методиев, Любенов, С. Петров, Ив. Георгиев, С. Димитров, Борисов, Атанасов. Резерви: Сираков, Николов, Кр. Георгиев, Василев, Орозов, Божинов, Кьосев.