19-ките на „Пирин“ клекнаха пред по-малките моряци за 100 секунди

Юношеската формация до 19 г. на „Пирин“ клекна пред „Черно море“ за 100 секунди в изтеглен мач от междинката в елитната група, игран на базата в село Рилци и спечелен от гостите с 3:1. Моряците, които са претенденти за топ 3, пристигнаха с по-малкия си набор, тъй като 11 от регулярната възраст бяха ангажирани с матурите, но и сменниците им взеха своето. Началото на двубоя с нищо не подсказваше за последвалата драма. Орлетата установиха контрол върху събитията на терена и след няколко пропуска и феноменално спасяване на противниковия страж Красимир Тодоров в 30-та мин. намери верния път към мрежата с красиво попадение. Фиаското в домакинските редици настъпи в самия край на полувремето, когато след две центрирания от фаул Наско Янков и Марин Петков за по-малко от две минути сториха пълния обрат не без помощта на колебливата защита и вратаря Александър Марковски. На почивката се наложи принудителна смяна на капитана Вергил Янев и Петър Кепов, които се оплакаха от травми. В хода на втората част треньорът Ал. Царевски направи всичките разрешени от правилника пет промени в състава си, но атаките на подопечните му спираха в подножието на наказателното поле и реални шансове за изравнителен гол липсваха. При една от контрите си варненци окончателно убиха интригата с точната добавка в 80-та мин. на М. Петков след неубедителната намеса на Ал. Марковски. Преди останалите срещи от кръга, половината от които са отложени, благоевградчани заемат 10-а позиция и не могат да паднат по-надолу.

„Вместо ние да поведем с два-три гола, позволихме на съперниците да ни вкарат от никакви ситуации. Получи се както и в предното домакинство срещу „Монтана“ – цяло първо полувреме играем на една врата, а трите точки за тях“, недоволстваше пиринският наставник. Предстоящият уикенд е нулев за избраниците му заради нечетния брой отбори в групата, след това има прекъсване заради ангажимент на националната формация в тази възраст, което отворя прозорец без официален мач чак до 12 юни, когато е визитата на 14-ия „Национал“.

„ПИРИН“ /19/: Марковски, Ревански, Чергарски, Кепов, Ив. Тодоров, Стойчев, Янев, Андонов, Банев, Кр. Тодоров, Петров /Цеклеов, Вангелов, Малашевски, Димов, Еринин/.