19-ките на орлетата шокираха лидера „Марек“, 12-ките бият наред

19-ките на орлетата шокираха лидера в зоната „Марек“ с 3:1 на негов терен, но все още са далеч от върха, с изоставане от 5 т. Димитър Стоилов се отличи с два гола в двете полувремена, Алекс Педински направи преднината на гостите класическа, преди домакините да вкарат почетно четвърт час преди края. Момчетата на Илко Христов имат най-непропускливата отбрана с едва 10 допуснати гола в 13 мача, а в последния есенен кръг приемат опашкаря „Миньор“ в неделя от 14:00 часа на стадиона в град Рила. По подобие на батковците децата на „Пирин“ също са с най-здравата отбрана, нападението им също е №1, но и при тях това не стига  не само за първото място, но дори за второто, а и третото е под угроза, тъй като малките чукове са на 3 т. отстояние и с мач по-малко. През отминалия уикенд талантите в зелено-бяло стъпиха накриво с 1:2 срещу средняка „Кюстендил“ под Хисарлъка.

В зона София-2 на младшата възраст 10-те отбора първи излязоха във ваканция. Начело с по една загуба и 24 т. са „Миньор“ и „Кюстендил“, третият „Марек“ е с 6 пункта по-малко. Абсолютният дебютант „Спортист 1959“ от Падеш изпреварва на предпоследната позиция с 1 т. „Малеш“ от Микрево в боричкането между двете школи от пиринската бундеслига кой да отлепи ютията от дъното.

Девета поредна победа в първенството на Футбол 9 записаха 12-ките на орлетата, които ссе конкурират с 8 софийски ДЮШ. Момчетата на Васил Петров сложиха край на полусезона с 2:0 срещу връстниците си от „Славия“. Иван Байрактарски откри резултата в 5-та мин., асистира му Деян Спасов, който в средата на полувремето окончателно предреши изхода. Тоталната доминация пиринци наложиха на терена на ВТУ „Тодор Каблешков“, събирайки пълния актив от 27 т. и 33:4 голова разлика. Вторият „Олимпия“ изостава с 6 т., а третият „Левски“ с 8.