2 гола на М. Близнаков измъкнаха „Нойкирхен“ от опасната зона

Неврокопчанинът Марио Близнаков бе в основата на успеха на „Нойкирхен“ във втора австрийска дивизия над гостуващия „Мариа АЛМ“ с 2:0. Бившият капитан на „Пирин“ (ГД) отбеляза попаденията в заключителните минути на срещата, а отборът му запази мястото си в средата на таблицата, отдалечавайки се от опасната зона. Нападателят и благоевградчанинът Радослав Анев бяха сред най-високо оценените, след като изкараха пълни 90 минути на терена и помогнаха на тима да измие срама от миналия кръг. Тогава „Нойкирхен“ допусна неочаквана загуба от последния в класирането „Радщад“ с 0:1. Явно взели си поука, играчите излязоха с пределна мотивация срещу четвъртия в таблицата и още в началото имаха възможности за гол чрез Джулиан Драйер и Доминик Нийдерст след отлични взаимодействия с М. Близнаков. След почивката бяха направени корекции в схемата на „Нойкирхен“, които доведоха да изостряне на атаката. След няколко разменени опасности и добри прояви на Р. Анев и М. Близнаков дойде 85-та мин., когато гоцеделчевецът взаимодейства отлично с резервата Томас Драйер и откри. 2 минути по-късно М. Близнаков отново бе в прегръдките на своите, пращайки топката в мрежата. До края той си заработи жълт картон, след като нервите взеха връх и отвърна на съперник при поредната груба интервенция. Гоцеделчевецът завърши накуцвайки, което хвърли в смут треньорския екип и съотборниците му, които в негово отсъствие за 5 срещи през сезона нямат спечелена точка.