2 гола на „Беласица“ в мач с 3 дузпи не стигнаха за нищо в Панагюрище

„Беласица“ потегли със загуба полусезона в Трета лига, отстъпвайки с 2:3 при визитата си на „Оборище“ в Панагюрище. Мачът на стадион „Орчо Войвода“ предложи доста емоции, а главният рефер Георги Николов отсъди 3 дузпи – 2 за домакините и 1 за гостите. Първият шанс се откри пред миналия през „Банско“ Симеон Вешев, който в 9-та мин. стреля остро по левия диагонал, но топката премина покрай левия стълб зад Захари Димитров. 2 минути по-късно петричкият страж спаси опасен шут на екскомитата Васил Тачев. В 24-та мин. таранът на „Бела“ Жустино Мендеш изскочи на добра позиция отляво, ала ударът му прелетя над напречната греда на Петър Начев. В 43-та мин. бе отсъдена първата дузпа в мача, когато ексиграчът на петричани Георги Николов видя нарушение в действията на Любо Граминов в пеналта срещу Николай Маринов. От бялата точка Тачев прониза обратния ъгъл на З. Димитров – 1:0. Пак Тачев не трепна при втората дузпа, назначена след фаул на Ал. Смилков срещу Георги Кременлиев веднага след почивката. В 62-та мин. резервата Атанас Карачоров нахлу отдясно в пеналта на домакините, където бе спрян непозволено от вратаря Начев и последва трети наказателен удар, а капитанът Марти Таушанов намали на 1:2. В 71-та мин. резервата Георги Георгиев-Гайдата хвърли хубав пас към нахлуващия отляво Вешев, който спря ефектно на гърди и порази далечния ъгъл на Димитров за 3:1. Валентин Костов пропусна с глава след центриране от корнер в последните минути, но свери мерника си при финалния ъглов удар в края на двуминутното продължение, когато Венцислав Маламов сервира на главата на бранителя и Начев капитулира.

„ОБОРИЩЕ“: Начев, Кременлиев, Ст. Георгиев, Маджиров, Руйчев, Маринов, Н. Иванов, Велев /90-Наплатанов/, М. Иванов, Вешев /85-Нетов/, Тачев /65-Г. Георгиев/.

„БЕЛАСИЦА“: З. Димитров, Костов, Граминов, С. Бояджиев, Смилков /57-Карачоров/, Стоев, Марчев /50-Карапетров/, Маламов, Таушанов, Потчи /57- Ж. Димитров/, Мендеш.