2 отменени гола и пропусната дузпа провалиха „Банско“, гостите от Сандански удариха греда в края

Отборът на „Банско“ сдаде третата позиция след 0:0 с „Вихрен“ у дома. Козлите бяха преследвани от сериозен малшанс през целия двубой. Върхът бе пропусната дузпа от топреализатора на тима Христо Спасов през втората част. На два пъти главният съдия Вангел Вангелов отмени попадения на домакините в спорни ситуации. Още във 2-та мин. Хр. Спасов от близо шутира на сантиметри от целта. Гостите опитаха да изнесат играта по-далеч от своето наказателно поле, но в 20-та мин. от чиста позиция Илия Караапетров не сполучи. В 22-та мин. Хр. Спасов прати топката зад голлинията, ала главният арбитър Вангел Вангелов отмени гола заради дискусионен фаул в нападение. В 32-та мин. Петър Лазаров стреля опасно, но Станислав Димитров направи едно от многото си решителни спасявания, които го превърнаха в герой за детелините. В 40-та мин. Ил. Карапетров се провали сам срещу стража на „Вихрен“. След почивката „Банско“ продължи да е по-агресивният отбор и притисна съперника. В 50-та мин. П. Лазаров изпълни фаул, но Ст. Димитров изби с една ръка влитащата в мрежата му топка. В 52-та мин. Любомир Граминов за втори път прониза мрежата на гостите, но отново последва отмяна на гола, този път заради несъществуваща засада. 3 минути по-късно Хр. Спасов изпусна очи в очи с вратаря. В 64-та мин. голмайсторът на банскалии бе повален от Атанас Димитров в пеналта и се зае да изпълни отсъдената дузпа. Той обаче не успя да отбележи 20-ото си попадение през сезона, след като Ст. Димитров спаси шута му. Вратарят бе на мястото си малко по-късно, отразявайки удар на Павел Головодов, а в 79-та мин. Атанас Чепилов изпусна най-чистото положение за своите, пращайки топката в лявата греда. До последния съдийски сигнал П. Головодов, П. Лазаров и Даниел Гогов се разминаха с гола. „Изиграхме един от най-силните ни мачове през годината, но за съжаление не успяхме да отбележим. Просто и късметът не ни покри в този двубой, това е част от играта. Явно съдбата бе решила в тази среща да няма победител, макар че ние бяхме отборът, който диктуваше развоя на събитията на терена. Отмениха ни два гола, което не искам да коментирам, за да не влизам в излишни дискусии“, заяви старши треньорът на „Банско“ Димитър Крушовски.

„БАНСКО“: Абдиков, Слаев, Граминов, Фикийн, Лечов, Карапетров, Сандев (86-Гогов), Вешев, Лефтеров (78-Головодов), Лазаров, Спасов.

„ВИХРЕН“: Ст. Димитров, Д. Христов (74-Янков), Нанителамио, Ат. Димитров, Саватов, Грозданов, Якимов, Тусонджиев, М. Златков (65-Харизанов), Ив. Лазаров, Чепилов.