51 загинали, над 100 ранени! Вътрешният министър на РСМ посочи причините за пожара

Общо 51 души са загинали в пожар в дискотека в Кочани, Северна Македония снощи, а над 100 са пострадали, съобщи днес министърът на вътрешните работи на страната Панче Тошковски на пресконференция в Кочани, излъчена от агенция МИА. По първоначални данни пожарът е причинен от искри от пиротехника, използвана за светлинни ефекти на концерта.

„С дълбока тъга съобщавам на обществото, че досега 51 души са загубили живота си и над 100 са в болница. МВР предприема всички мерки за установяване на отговорност“, посочи Тошковски.

Той съобщи, че тази нощ в около 2:35 ч. полицейски служител от отдела за вътрешни работи в Кочани, който в момента действал по план за контрол на заведенията за обществено хранене в дискотека „Пулс“ в града, получил информация в полицейския участък, че в дискотеката е избухнал пожар по време на концерт на група ДНК.

Веднага след получаване на информацията, по думите му, дежурната служба в РПУ-Кочани е уведомила Териториалната пожарна и Спешна медицинска помощ, които в кратки срокове са пристигнали на място и са започнали оказване на първа помощ и евакуация на присъстващите.

„По първоначална информация, с която разполагаме, пожарът е възникнал в резултат на искри от пиротехника, която е била използвана за светлинни ефекти на концерта. В момента на задействане на т. нар. пръскалки, искрите най-вероятно са обхванали тавана, който е от леснозапалим материал, след което за много кратко време огънят е обхванал цялата дискотека и се е образувал гъст дим“, посочи Тошковски. „В рамките на кратък период от време пожарни служби и служби за спешна медицинска помощ от съседни градове пристигнаха на място и помогнаха на ранените, а хеликоптери на Министерството на вътрешните работи бяха незабавно активирани за транспортиране на ранените до клиники в Скопие“

Той допълни, че МВР на Северна Македония предприема всички необходими мерки за изясняване на обстоятелствата и определяне на отговорността за тази трагедия.

„Оставаме на място, за да окажем помощ и подкрепа на всички засегнати. По този повод бих искал да изкажа най-дълбоките си съболезнования на близките на загиналите в тази трагедия. Нашите мисли и молитви са със семействата им“, каза Тошковски.

България предложи лечение на пострадалите при пожара в Северна Македония, съобщи премиерът Росен Желязков по-рано днес. Източник: БТА



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *