400 хил. лева обезщетение поискаха родителите на битата Никол от акушерката

Граждански иск в размер на 400 хил. лева представиха в съда родителите на малката Никол, бита от акушерката Емилия Ковачева в нощта срещу 18 април 2015 г. Станислава и Румен Димитрови се явиха в съдебната зала, но отказаха да говорят пред медиите, пише „24часа“. 

Те встъпиха и като частни обвинители. Адвокатът на Ковачева представи молба, с която иска съдебните заседания да се записват, както и да му бъде представен диск със записите от камерите в стаята за новородени в „Софиямед“. 

Както по-рано съобщихме Емилия Ковачева дойде в 11 ч. в съдебната палата, придружена от своите родители. Тя обясни, че не се чувства виновна и че всъщност я обвиняват за родови травми. 

По-активни в коментарите бяха майка й и баща й, които казаха, че дъщеря им е вършела само добро през живота си, а записите, които са представени, са фалшифицирани. „Как е възможно едно бебе да бъде бито 73 минути“, попита гневно баща й. 

Съдът даде почивка, за да се запознае прокуратурата с исканията на адвоката на Ковачева.

loading...


Коментар с Facebook

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *