Мъжете на „Беласица” повалиха 19-г. орлета с пребита дузпа

Мъжете на „Беласица” записаха втора предсезонна победа с 2:0 срещу юношите на ОФК „Пирин“ /U 19/ на терена в с. Марикостиново. Младите орлета създадоха първата опасност в мача в 9-тата минута, когато Василев изведе Богоев на голова позиция, но Бл. Стоянов парира слабия  шут. Комитите излязоха напред в 18-ата мин. чрез Яков, който с мощен щут прати топката под гредата. После стражът на благоевградчани Р. Урдарски отрази далечен удар на Д. Наков, а след почивката продължи да оперира сигурно пред голлинията си, спасявайки на три пъти изстрели на Стоименов, Кръстев и Танев. Гостите отвърнаха с опасен шут на Методиев, минал в опасна близост до дясната греда. В 82-та мин. съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа за фаул в пеналта срещу  Танчев. Потърпевшият изпълни от бялата точка, но Урдарски майсторски спаси. Заради навлизане на благоевградски футболисти в пеналта преди удара, реферът назначи пребиване на дузпата и предизвика недоволството на пиринци. Танчев избра обратния ъгъл и сполучи да порази целта.

„БЕЛАСИЦА”: Б. Стоянов, Митушев, Макенджиев, Д. Наков, Граминов, Костов, Тупаров, Динев, Шапкаров, Кръстев, Яков /Д. Георгиев, Илиев, Танев, Стоименов, Стоев, Танчев, Ж. Димитров, Вангелов/.
ОФК „ПИРИН” /U 19/: Р. Урдарски, Костадинов, Гогов, Бл. Урдарски, Папукчиев, Кафтанов, Младенов, Василев, Калчунков, Весков, Богоев /Начев, Пишев, Марчев, А. Ташев, Кирилов, Топузов, Тусонджиев, Димитров, Методиев, Джелебов/.