Плувците на „Сандански“ трети комплексно, „GD Sport” с 3 медала, бронз за „Пирин“

Плувните надежди на „Сандански“ завършиха трети в комплексното класиране на държавното лично отборно първенство за деца /род. 2004 г./ във Варна. Възпитаниците на треньора Антон Спиров събраха 95.44 точки и допуснаха пред себе си само домакина „Черно море“ /168.17/ и пловдивския „Младост `91“ /99.17/. Талантите от курортния център заслужиха още една купа – за втора позиция в отборното при момчетата с актив от 73.27 т. Там първи е „Черно море“ /102.90/, а трети – „Младост `91“ /45.30/. С най-голям принос за трофеите е санданската щафета на 4х50 метра свободен стил, която се окичи с бронз, в състав Николай Шапков, Борис Паничарски, Гълъб Гогов, Емил Георгиев.

Три медала в морската ни столица спечели Денислав Койков от „GD Sport” /Бл/. Той грабна среброто на 100 м св. стил и стигна до бронза на 50 и 200 м св. стил. Трето място на „Пирин“ /Бл/ донесе Антон Ангелов /200 м гръб/. В проявата участваха 228 плувци от 42 клуба.