Топ теми

„Левски“ най-сетне победи орлетата, на Герена се повтори злополучният сценарий от мача с шампионите

„Левски“ най-сетне успя да победи ОФК „Пирин“ в настоящата кампания с 3:1 на Герена. Това се случи не без тънката помощ на съдийската бригада, водена от Боян Славков. Влияние оказа и кадровият недоимък в състава на зелено-белите от многото наказани и контузени играчи, от ложата изгледа двубоя санкционираният наставник Наджи Шенсой.

Мачът започна с пропуск на Нар по-малко от минута след началото. Нисичкият ганаец се озова непокрит в близост до вратата, но ударът му с глава беше отчайващо неточен. В 11-та мин. след центриране от статично положение Траянов затрудни с присъствието си вратаря Йоргачевич, който изби несръчно в краката на дебнещия Ст. Николов и защитникът от упор и с рикошет в напречната греда оплете топката в мрежата. В 29-та мин. сините поискаха дузпа за игра с ръка на Бенгюзов. Реферът Боян Славков обаче прецени, че играчът е действал неволно и не посочи бялата точка. След още две минути Костов се справи с шута отблизо на Христов, но  нямаше кой да блокира притичалия Бедоя, който върна своите в мача. Стигна се до злополучния край на полувремето по сценария от предния мач с „Лудогорец“. В добавеното време след единоборство с Младенов капитанът на домакините В. Минев се пльосна театрално на тревата, а решението на съдията да отсъди фаул дълго бе оспорвано от пиринци. След двеминутни разправии В. Христов завъртя кълбото над стената, обирайки паяжината под дясната сглобка зад Костов и фиксирайки пълния обрат.

В главно действащо лице веднага след подновяването на играта за втората част се превърна Тасев. Нападателят първо пробва рефлекса на Йоргачевич в 48-та мин. с шут от 30-ина метра. Броени секунди по-късно финтира Прохазка и Р. Цонев и падна в наказателното поле след контакт с Александров, но арбитърът видя симулация вместо нарушение. След час игра изстрел на благоевградския близнак от пряк свободен удар бе спасен майсторски от Костов. В 65-та мин. два уникални пропуска лишиха благоевградчани от възстановяване на равенството. Току-що влезлият Генов не успя да преодолее Йоргачевич очи в очи с вратаря, а Траянов пропиля златния шанс при добавката. Интригата свърши окончателно в 84-та мин., когато Нар технично вкара дебютното си попадение за „Левски“, изведен на удобна позиция от Христов.

„ЛЕВСКИ“: Йоргачевич, Прохазка, Лукин, В. Минев /88-Ташев/, Ал. Александров, Бурабия /81-Орачев/, Менголо /66-Краев/, Бедоя, В. Христов, Р. Цонев, Нар.

ОФК „ПИРИН“: Костов, К. Дяков, Виячки, Попев, Ст. Николов, Костадинов /64-Генов/, Тасев, Бенгюзов, Младенов, Траянов /80-Бл. Наков/, Благов /75-Маркиньос/.