КЪРВАВ ЕКШЪН! Банскалията М. Рупчин-Фъшка вилня в кафене, прободе с нож двама клиенти

Кървав екшън се е разиграл в кафене в централната градска част на Банско. След саморазправа с клиент на заведението известният с буйния си нрав в града Михаил Рупчин извадил нож и започнал да вилнее. Рупчин, известен в Банско с прякора Фъшка, насочил агресията си и срещу останалите посетители в заведението. Възникнал скандал, който прераснал във физическа саморазправа. Разяреният мъж размахвал ножа, без да се съобразява кой е пред него, и отправял непрекъснати заплахи.

В резултат на инцидента са пострадали двама. По-сериозно е пострадал 26-годишният Радослав Вишанин, който е с прободна рана в областта на гърдите. С порезна рана на врата е 24-годишният му приятел, също от Банско. Двамата са транспортирани в Спешен център – Разлог, където им е оказана първа помощ. Вишанин е оставен в болничното заведение под наблюдение, а приятелят му след прегледа е освободен за домашно лечение.

Сигнал за разигралия се екшън е подаден и в местното полицейско управление и пристигналите на място полицейски служители успели да тушират напрежението. Рупчин е задържан със заповед до 24 часа. За случая е уведомена и Районната прокуратура, която е образувала досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 129, ал. 2 от НК – за нанасяне на средна телесна повреда. Работата по случая продължава.

В друг кървав инцидент е пострадал 53-годишният Костадин Янчовичин от Банско. Той е открит в безпомощно състояние и с прободна рана в областта на корема в краварник в местността Малка ливада край Банско. Незабавно е транспортиран в Спешен център – Разлог, където му е оказана помощ. При прегледа е установено, че състоянието му налага хирургическа намеса, и той е опериран  в хирургията на МБАЛ – Разлог. Настанен е за лечение в болничното заведение.

Задържан като извършител на деянието няма, тъй като в хода на работата по случая служителите на реда са установили, че мъжът се е самонаранил след употреба на солидно количество алохол.

През почивните дни в Банско е регистриран още един инцидент. 49-годишен турист от Кралство Норвегия е открит в безпомощно състояние в хотелския комплекс, където бил отседнал. Мъжът е транспортиран в МБАЛ – Разлог, където при направения му медицински преглед е установено, че той е с фрактура на лявата ръка и охлузвания по главата. В хода на работата по случая и снетите показания на норвежеца е станало ясно, че му е нанесен побой пред питейно заведение в Банско. Туристът е съобщил, че е бил нападнат от непознати за него лица. Служителите на реда все още работят по установяване самоличността на извършителите. 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *