HP-p1-728×90 Refan

„GD Sport” с трима държавни шампиони по акватлон

Състезателите на „GD Sport” спечелиха 3 държавни титли по акватлон в Баня /Карловско/. Денислав Койков се наложи при момчетата до 13-годишна възраст, които трябваше да пробягат 1 км, да преплуват 200 м и да финишират след още 1 км бягане. Той преодоля дистанцията за 11.38 минути и завърши с 14 секунди аванс пред сребърния медалист Любомир Германов /Шампион Пз/. Възпитаникът на треньорката Екатерина Георгиева реши спора във водата, където дръпна с половин минута пред основния си конкурент. С бронза се окичи софиянецът Александър Божилов /11:53 мин./.

На същите изпитания бе подложена и Габриела Георгиева /до 12 г./. Тя закова хронометрите на 12.49 мин., изпреварвайки с 24 сек. втората Жанет Ангелова /Акулите Бс/. Трета се класира Елена Христова от „GD Sport” с време 13.39 мин. Третото злато за благоевградския клуб донесе Карина Пашова /до 11 г./ след 500 м бягане, 100 м плуване и 500 м бягане, изминати за 6.05 мин. Среброто остана за Теодора Маринова /Шампион Пз/ – 6.14 мин., а трета и четвърта се наредиха благоевградчанките Ивайла Бужева /6.19/ и Полина Деничина /6.20/. Двете водиха интересна битка и разменяха постоянно местата си, но финалният спринт на Ивайла реши спора.

Завърналата се към спорта Борислава Колева заслужи бронз при девойките до 19 г. /2.5 км бягане, 1 км плуване, 2.5 км бягане/ с 43.47 мин. Шампионка е Латина Иванова /Сф/ с 39.59 мин., а втора стана представителката на домакините от „Триатлет“ Йолена Гешева /41.10 мин./. В проявата се включиха рекордните над 200 състезатели от 15 клуба.