Е. Попадинова и В. Сърбинска не спасиха България от разгром в Косово

Женският футболен отбор на България загуби тежко като гост от Косово с 1:5 в Лига на нациите вчера. Мачът от Лига С бе решителен за първото място в Група 5, което вече е притежание на домакините преди изиграването на последната среща между лъвиците и аутсайдера Северна Македония във вторник в София. Избраничките на треньорката Силвия Радойска, чиято атака водеше хаджидимовската перла на „Лацио“ Евдокия Попадинова, откриха в 26-та мин. чрез Димитра Иванова, но Дониета Халилай изравни в 39-та мин. Надеждите на нашите за положителен резултат се изпариха след попаденията на Валентина Метай в 58-та мин. и Модеста Ука в 71-та мин. 10 минути по-късно нападателката на „Спортика“ (Бл) Вени Дона Сърбинска облече националната фланелка в официален мач след 3-годишна пауза, ала не можа да промени негативната развръзка за краткия си престой на терена. Разгрома оформиха точните изстрели на Ерелета Мемети (84, 89). В резерв останаха още 2 състезателки от Пиринско – вратарката Милена Караколева от „Спортика“ и Здравка Парапунова, която и от Добринище и също бе част от школата на благоевградския клуб, ала в момента играе за „Дорнбрин“ (Ав). Косово оглави класирането с 10 точки и мач в повече, пред България (4) и С. Македония (0).

КОСОВО: Демири, Криезиу (89-Рамадани), Смаили, Кастрати, Рамай, Халилай, Метай (64-Реджи), Мисини, Лимани (64-Ука), Мемети, Бичкай (84-Еюпи)

БЪЛГАРИЯ: Шахънска, Недева (76-Атанасова), Я. Иванова, Димитрова, Караиванова, Янева (75-Желева), Петрова, Бойчева (81-Сърбинска), Д. Иванова, Адрианова, Попадинова (63-Кефалова).