Коларовци се върнаха на върха след нулевия уикенд на преследвача

„Подгорец“ /Коларово/ си върна лидерската позиция в зона „Струма 2“ на пиринската бундеслига, след като победи с 2:1 вкъщи „Светкавица“ /Митиново/, а досегашният водач  „Огражден -Първомай 1955“ почиваше през уикенда. В края на равностойното първо полувреме домакините допуснаха изоставане в резултата за пореден път през тази есен. С ефектен шут от 20-ина метра, насочен под гредата, Росен Симонски  откри за мълниите  в 37-та мин. Малко преди почивката Александър Бързаков успя да преодолее Атанас Ковачев с премерен изстрел с глава и възстанови равенството. Живко Иванов пропусна да даде нов аванс на гостите 10 минути преди края, когато не успя да се разпише очи в очи с Костадин Пасков и вместо това, в 83-та мин. резервата на подгорци Димитър Мицков бе точен и остави всичките точки в Коларово. Червения цвят на съдийския картон видя Костадин  Карагеоргиев от състава на митиновци.

„Струма“ /Марикостиново/ остана трети като плацдарм за пролетна атака на върха с класика 3:0 срещу „Огражденец“ /Кърналово/. Вратаря Михаил Илиев последователно преодоляха Мартин Бояджиев /10/, родственикът на Димитър Бербатов – Йордан Бербатов /61/, и Методи Коричков /67-дузпа/. Реферът посочи бялата точка за нарушение срещу изпълнителя след негов пробив по фланга.

Зрелищно 4:4 си спретнаха опашкарите „Беласица 08“ и „Локомотив“ /Ген. Тодоров/ и се застопориха на последните две места в таблицата. Петър Яков откри от дузпа за домакините в 21-та мин., железничарите направиха обрат с попаденията на Йордан Касапов /37/, Илия Бишкаров /40/ и Румен Георгиев /47/. Втора дузпа за тима от Беласица, изпълнена точно от Димитър Янчев /50/, и гол на Марио Цанев /65/ отново изравниха везните. „Локо“ пак поведе чрез Марин Борисов /80/, за да се стигне до крайното равенство, фиксирано от П. Яков /86/.

„Калабак“ /Самуилово/ спечели служебно с 3:0 след неявяване на „Вихър“ /Кавракирово/. Служебен успех записа и „Ураган“ /Михнево/ с 5:0 в прекъснатия мач срещу „Яворница“. В следващия 13-и кръг преследвачът „Огражден -Първомай 1955“ и „Подгорец“ в пряк двубой ще определят кой да зимува на първото място в групата, ако, разбира се, областната централа не реши до  Коледа да се изиграе някой от двата есенни кръга, отложени през октомври заради усложнената епидемиологична обстановка  в Петричка община.