Топ теми

Кюстендилски танцьори покориха публиката в Оман

Танцова формация „Партньори“ от Кюстендил се завърна от поредното международно турне. Нашите танцьори представиха България и Кюстендил на най-големия фестивал в Оман. Град Салалах в продължение на месец и половина празнува мусонния период с пищен многопластов фестивал.
Изпълнители от цял свят – Мексико, Полша, Русия, Словакия, Тайланд, Индия, Италия, България и много други, представиха своето изкуство пред местните жители и многобройните туристи, посещаващи града специално за фестивала. Фолклор, цирково изкуство, модерен балет, пищна заря и зашеметяващо шоу с над 800 дрона се обединиха в красив букет, радващ посетителите всяка вечер.


Нашите танцьори от формация „Партньори“ с хореограф Тони Кенов представяха танци от Пиринска и Шопска етнографска област. Пъстрите костюми и типичното за групата заразително настроение се приемаха с много аплодисменти и пленяваха оманската публика всяка вечер. Танцовите изпълнения бяха на фона на диодни екрани, на които през цялото време се прожектираше видео, подготвено от организаторите и представящо най-красивите места и забележителности от България и Кюстендил, предаде „Фокус”.


„Горди сме, че имахме честта да представим българския фолклор и нашата култура и да популяризираме Кюстендил в тази колоритна и забележителна част на света – в сърцето на Оман“, споделиха от кюстендилския състав. „Приятно допълнение към програмата бе и възможността да направим емоционална нощна разходка в Доха, Катар, и да се насладим на красиви заливи, модерна архитектура и пищна украса“, казаха още от „Партньори“, които се подготвят за участие в още няколко фестивала в България и чужбина.

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *