Лекоатлетка на „Младост 2012“ с титла и сребро от националния шампионат за девойки

Състезателката на „Младост 2012“ (Бл) Рамона Николова спечели златен медал от националния шампионат за юноши и девойки под 16 г. във Велико Търново. Възпитаничката на треньора Димчо Мицов триумфира в бягането на 1500 метра с време 4:57.59 минути. Далеч назад остана втората Аделина Павлова (Шумен) с 5:01.58 мин., а с бронза се окичи Памела Ени (Руси) с 5:02.86. Освен титлата благоевградчанката заслужи и сребро на 800 м, където финишира за 2:22.54 мин. С 4 стотни по-бърза бе Христина Койнова от „Супер спорт“ (Вн), трета е Вероника Миткова от „Черно море“ с 2:24.24. Най-добре от „Джордан“ (Бл) се представи Христо Стамболийски, който е пети на 1500 м и седми на 800 м.