Малките орлета сразени на два фронта от армейците

Две формации от школата на орлетата бяха сразени от ЦСКА в турнира на междинните възрасти за купата на БФС. Малките армейци от набор 2006 направиха показно с 6:0 на базата в село Рилци срещу момчетата на Венко Товиров. Гостите от Борисовата градина предрешиха крайния изход още през първата част с четири попадения – две на Лоренцо Борисов и по едно на Кирил Георгиев и Георги Христанов. За безпроблемния пробив в осминафиналите през второто полувреме и набъбването на резултата се разписаха Александър Кожухаров и Кристиан Василев.

По същото на терена на Висшето транспортно училище „Тодор Каблешков“ в столицата 15-ките на „Пирин“ оказаха по-голяма съпротива на връстниците си от „Армията“, но напуснаха по-нататъшната борба с 0:2. Головете паднаха след почивката с автори Ясен Спиров в средата на полувремето и на Теодор Иванов две минути преди края. Момчетата на Илко Христов ще могат да се съсредоточат вече изцяло върху представянето си в градското първенство на София, в което се включиха от лятото, за да играят с качествени съперници. С 3 победи, един хикс и нито една загуба благоевградските таланти са трети в класирането, на 5 т. от безпогрешния лидер „Витоша“ и на 2 от втория „Спортист“, но имат мач в резерв. В кръга през уикенда, предшестващ турнирния сблъсък с ЦСКА, зелено-белите разбиха с 8:0 „Младост“.