Юношите на „Л. Солачки“ втори отборно за купа „България“, каре индивидуални титли за „Пирин Благоевград 2011“

Юношите младша възраст на „Любчо Солачки“ се класираха втори отборно в състезанията за купа „България“ по спортна гимнастика във Варна. Успеха извоюваха Любомир Станоев, Валери Димитров, Виктор Начев и Слави Станоев. В индивидуалната надпревара лидерът на тима Л. Станоев грабна златен медал в многобоя и на висилка, а на земя, халки и прескок е втори. В. Начев пък се окичи с бронз на халки. Теодор Яновски (деца) е четвърти в многобоя, а заедно с Георги Любенов, Радослав Христов, Михаил Караджов и Деян Митев се наредиха пети в отборното.

Детският тим на „Л. Солачки“

На финал игра Никола Гръчки (момчета мл. възр.) и се класира седми на висилка. Малшанс споходи Иван Димитров (момчета старша възр.), на когото 1 десета не достигна за финала на успоредка и остана девети. Надеждата на „Пирин Благоевград 2011“ Наско Миков е втори в многобоя при юношите младша възраст. Наред с това възпитаникът на треньора Александър Марков спечели златни медали на земя и прескок, влезе и във финалите на кон с гривни (4), халки (8) и успоредка (8). В същата група Божидар Тасев е седми на прескок, където Михаил Нотев е шести, но за момчета старша възраст. Сред момчетата младша Никола Калайджиев е осми на прескок. Този уред донесе първо място и на Гергана Маркова (момичета ст. възр.), която игра и финали на земя (4) и греда (7), а в многобоя е осма. Валерия Христова (момичета мл. възр.) завърши на осма позиция на земя. Петър Динчев триумфира в многобоя при децата, където Михаела Спасова взе медал за участие. ИВАН ДЕЛЧЕВ