Топ теми

Абитуриентка от Кюстендил нареди „Погледи” в самостоятелна изложба

Камелия Пешева от школата „Новите майстори” дебютира с първа самостоятелна изложба в Кюстендил. Десетки любители на изкуството се събраха на 17 ноември 2023 г. във фоайето на Общинския драматичен театър, което отново бе домакин на една интригуваща художествена изложба. „Погледи“ е името, което събира 24 графични портрета в голям формат и почти едногодишния труд на младата авторка.

Камелия учи изобразително изкуство в школата „Новите майстори“ и има огромна колекция от награди в национални конкурси по изобразително изкуство и графичен дизайн, тя е един от водещите таланти във всички артистични проекти на групата. За първи път обаче младата авторка се представя самостоятелно с тематична изложба, показваща сложното изкуство на моливната рисунка и портрета в голям формат. Талантливата художничка бе представена от своя учител и наставник Евгени Серафимов, а за цялата атмосфера се погрижиха едни от младите музиканти на Кюстендил.

„Аз съм не по-малко развълнуван от нея. Почти година Ками овладяваше сложната моливна техника и изкуството на графичния портрет в голям формат, при все че тя е с една от най-запомнящите се живописни палитри сред „Новите майстори”. Но никой в школата не обича лесното и сигурното”, сподели Евгени Серафимов.

Гостите на изложбата имаха удоволствието да видят палитра от интересни и провокативни лица на познати и непознати личности в черно и бяло и да си поговорят с Камелия и нейните приятели от школата по рисуване. Камелия участва в  школата от  VI клас. Включва се активно във всички нестандартни идеи на учителя и творец Евгени Серафимов, сред тях са „Майсторът на 1 декар“ – ликът на великия ни художник е изобразен на площ от 1 декар на централния площад „Велбъжд“ в Кюстендил, „Дъждовник“ – влечуго, което е нарисувано върху 300 стъпала, водещи към лесопарк „Хисарлъка“, и много други.
Мечтите на Камелия Пешева са свързани отново с изкуство. Тя е в XII клас в ЕГ „Д-р Петър Берон“. След завършването си момичето иска да учи в Нов български университет, където да следва „Анимация“ и да се занимава с анимационно кино.

ГЕРГАНА ИВАНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *