„Беласица“ надви окапалите кюстендилци през второто полувреме, Н. Николов-Чезето не можа да си познае отбора след 70-та минута

„Беласица“ записа втори пореден успех в летните контроли, след като победи с 2:1 като гост „Кюстендил“. Наставникът на комитите Саша Симонович практически заложи на същите изпълнители, наложили се над „Пирин“ /ГД/ преди седмица, като на мястото на контузилите се тогава С. Бояджиев и Д. Стоев започнаха Антон Костадинов и Иван Марчев. Старшията на домакините Николай Николов стартира с най-доброто, с което разполага, без да може да използва контузения централен защитник Мартин Михайлов, който се завърна от „Струмска слава“, и все още чакания от чужбина Виктор Анастасов.

Първата част премина равностойно, преобладаваха футболната битка и физическите сблъсъци за сметка на чистите голови положения. Все пак гостите получиха шанс да открият резултата в 22-та минута, от което ги раздели неточният удар на Ал. Смилков, трайно преквалифициран от бек в офанзивен флангови полузащитник. Отсреща Кирил Вълов пък не успя да изостри ситуацията, след като не подаде добре пред вратата на „Бела“. Фаул на Мартин Газиев бе майсторски избит в корнер от Захари Димитров. След почивката гостите продължиха с дълбоката преса, като същевременно вдигнаха оборотите срещу кюстендилци, чиято игра след направените смени видимо се разстрои. В 51-та мин. бързоногият Ат. Карачоров центрира при поредния си набег отдясно и удачно пласираният на втора греда Ал. Смилков с глава простреля Р. Димитров. В 54-та мин. гостите се разминаха с втори гол, след като подаване на Смилков бе пресечено в последния момент, а сините изравниха при бърза контраатака в 66-та мин. Тогава, след поредния пропуск на „Бела“, играта се пренесе пред наказателното поле на петричани, където резервата Денислав Велинов сервира топката прецизно към Ал. Александров-Аци и кюстендилският таран с глава намери мрежата зад З. Димитров. Футболистите на Симонович натиснаха още и 5 минути по-късно Ат. Карачоров се възползва от грешка в защитата на домакините, нахлу в пеналта и хладнокръвно елиминира Р. Димитров.

„Доволен съм от играта през първата част. Нивото ни спадна драстично след почивката, а след 70-та минута все едно на терена не беше моят отбор. Явно моментният потенциал на момчетата, които влязоха на смяна, драстично отстъпва на този на започналите в срещата. Фактът, че пропаднаха 4 от 6-те ни планирани проверки до този момент, оказва със сигурност своето влияние“, коментира Н. Николов-Чезето.

„КЮСТЕНДИЛ“: Груев, Бачовски, Стойнев, Гроздин, Йорданов, Газиев, Зайденов, Вълов, Евтимов, Александров, Мицаков /Р. Димитров, Пенков, Велинов, Ст. Стоичков, Бр. Иванов, В. Иванов, Асенов/.

„БЕЛАСИЦА“: З. Димитров, Карачоров, Кр. Николов, Ат. Димитров, Шамкалов, Костадинов, Марчев, Таушанов, Ал. Александров, Маламов, Смилков ./Ж. Димитров, М. Георгиев, Петров, Якимов, Стойков, Танев/.

Както и през февруари, Ал. Александров-Аци се разписа срещу комитите, но отборът му отново загуби