Благоевградската общественост отбелязва 72 години от победата над фашизма

С ритуал по полагане на венци и цветя, благоевградската общественост ще отбележи 72 години от победата над фашизма. Събитието ще се състои на 9 май от 11.00 часа на площад „Георги Измирлиев”.

На 9 май 1945 година с подписване на капитулацията на Германия, завършва Втората световна война. В нея освен СССР участват още 60 държави като пряко е засегнато 80% от населението на земята. Военните действия се водят на териториите на 40 държави. Загиват приблизително 57 милиона души.

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *