Горно Краище и Лютово с неочакван бонус за улични ремонти, спестени от отводнителните канали на Краище

Община Белица реализира сериозни икономии през първото полугодие на 2025 г. в целевите субсидии за капиталови разходи и запуши с тях дупки по обекти, нуждаещи се от ремонти. На вчерашната сесия съветниците одобриха предложението на кмета Радослав Ревански за пренасочване на средствата и даде шанс за довършване на някои належащи ремонти.

Например ремонтът на отводнителни канали в с. Краище, финансиран от централния бюджет с 48 342 лв., е направен срещу 8650 лв. и само от този обект икономията е в размер на 39 692 лв. Това дава възможност планираните за ремонт срещу 19 050 лв. улици в Горно Краище да се увеличат с 39 949 лв. и в селото до края на годината да се налеят близо 58 000 лв.

3244 лв. от икономисаните средства отиват за уличен ремонт в с. Лютово, което не бе предвидено като разход за тази година, но вече ще разполага с 3244 лв.

Съветниците разрешиха още да се запази статутът „защитено училище“ на ОУ „Св.св. Кирил и Методий“ в с. Бабяк и удовлетвориха искането на директора на ОУ в Горно Краище Ахмед Дунгьов през новата учебна година да има маломерна паралелка в 7 клас с 9 ученици.

Сред точките в дневния ред на вчерашното заседания беше и предложението клонът в Белица на Бюрото по труда в Разлог да получи за още 10 години безвъзмездно 3 офиса със санитарен възел в сграда на общината.

ВАНЯ СИМЕОНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *