Григор с първи успех във Франция

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров постигна първата си победа на демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown във Франция, който се провежда на кортовете на академията на Патрик Муратоглу край Ница, съобщава monitor.bg.

След като претърпя поражения от Ришар Гаске и Фелисиано Лопес, Гришо се наложи над представителя на домакините Никола Мею в последния си мач от надпреварата. Турнирът се провежда по различни правила от стандартите за тениса. Играе се четири гейма от по 10 минути, а победител е този, който спечели повече точки. Григор победи Мею с 3:1 (14:11, 13:15, 15:14, 12:10), но въпреки това нямаше шансове да продължи на полуфиналите, където са сигурни Лопес и Гаске.

„Радвам се, че победих, но в случая здравето е най-важно. През последните седмици имаше моменти, в които се чувствах зле. Хубавото е, че успях да се преборя и играя отново“, каза първата ни ракета след мача.