„Джордан“ взе 2 сребърни медала от националния шампионат по лека атлетика

Състезателите на „Джордан“ (Бл) спечелиха 2 сребърни медала от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 г. в зала „Асикс Арена“ (Сф). Възпитаниците на треньора Йордан Янев стигнаха до почетната стълбичка с лични постижения. Стефани Василева премина границата от 12 метра в сектора за троен скок и с резултат 12.18 м се залепи зад победителката Пламена Миткова (12.88) от „Локомотив“ (Пд). С бронза се окичи Александра Янева (11.93) от „Сливен“. Другото второ място за благоевградския клуб извоюва Венеса Ханджийска в спринта на 200 м. Шампионката под 18 г. закова хронометрите на 25.72 секунди. Тя бе изпреварена на финала само от представителката на „Локомотив“ (Пд) Мартина Писачева (25.52 сек.), която обаче е по-голяма с 2 г. Трета остана Мила Димитрова (25.91) от „Енерджи“ (Пд). Сред отличниците се нареди и благоевградчанинът Мартин Балабанов, който преди няколко години смени „Джордан“ с „Атлет“ (Мз). Братът на жънещия успехи по пистите в САЩ национал Иво Балабанов грабна златото в бягането на 3000 м, а на 1500 м е втори.