Добринище празнува Петровден

Днес, когато почитаме християнските Първовърховни Апостоли Свети Петър и Павел, църквата “Св. Св. Петър и Павел” в град Добринище чества своя храмов празник.

Честването започна с утринно богослужение и Света литургия, отслужена от свещениците Методи Юнчов, Борис Галчев и Димитър Бачев.


Празникът е един от най-почитаните в Добринище, на който всяка година се прави голям курбан в двора на църквата и се раздава за здраве и благоденствие на всички жители.

 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *