Д. Петков-Макето помогна на „Атлантас“ за важна победа над челник в Литва

Благоевградчанинът Димитър Петков-Макето и “Атлантас“ спечелиха важна победа с 2:1 срещу един от челниците в литовското първенство „Ритериаи“. Домакините бяха по-активният отбор в началото, но добрите изяви на вратаря на рицарите Тадас Симайтис не позволиха промяна на резултата. Постепенно гостите взеха инициативата и въпреки че дубльорът на другия българин в състава Стефано Кунчев – Лукас Паукште, се намеси твърде успешно на няколко пъти, бе преодолян в последните секунди преди почивката. В добавената минута на първата част Донатас Казлаускас се възползва от добро центиране отдясно и с глава прониза мрежата на „Атлантас“. В 69-та мин. бурундиецът в състава на домакините Бонфилскалеб Бименимана навлезе мощно по десния дигонал и изравни. В 84-та мин. нигерийският нападател на рицарите Терем Игобор Мофи направи пропуска на мача, след като преодоля вратаря Паукште, ала не успя на празна врата да вкара, стреляйки достатъчно слабо, за да може футболист на „Атлантас“ да спре топката пред голлинията. Малко по-късно Д. Петков хвърли 40-метров пас малко преди центъра към 35-годишния ветеран Витаутас Лукша, който се понесе отдясно, финтира защитник и падайки с техничен шут с левия крак опъна мрежата на „Ритериаи“ за крайното 2:1, фиксирайки 7-та победа за сезона на жълто-сините от Клайпеда.

„Хубав успех срещу третия в таблицата, доказано силен противник. Няколко пъти трябваше да се намесвам решително пред нашата врата, но пък това ми е работата. Асистирах за победния гол, което увенча играта ми в мача, като цяло целият отбор се представи стабилно. Стефано Кунчев от седмица поднови тренировки, надяваме се скоро да се върне на терена“, коментира Д. Петков.