Поредният важен мач в борбата за оцеляване в професионалния футбол играе „Марек“ днес. На стадион „Бончук“ гостува „Беласица“, а макар да са на последно място в класирането на Втора лига, петричани са стойностен противник и домакините подхождат с респект към опонента. Още повече, че имат проблеми около окомплектоването на състава. Заради наказания срещата пропускат нападателят Илия Димитров и младият полузащитник Никола Тодоров. От травми се възстановяват Светослав Диков и Християн Джаджаров.


От ръководството на „Марек“ призоваха повече фенове да подкрепят отбора и да му помогнат да продължи успешната си серия под ръководството на старши треньора Анжело Кючуков. Звезден гост в ложата на „Бончук“ ще бъде европейският шампион по борба – дупничанинът Кирил Милов, който е семейно свързан с А. Кючуков. Именно Милов ще връчи мачова фланелка на „Марек“ на привърженик, чийто билет бъде изтеглен от томболата, организирана от клуба.
ИВАН ДИМИТРОВ
