Защо е опасно да преварявате водата 2 пъти?

Добре запознати сме с преваряването на водата и това как тя е полезна, защото се променя състава й и част от съставките се изпаряват, а бактериите измират. 

Също така и ако имате чиста, дестилирана вода, ако я преварите разбира се няма да ви се случи нищо лошо, когато я консумирате. Въпреки това се оказва, че чешмяната вода може да съдържа редица разтопени газове и минерали, които при преваряване, може да обърнат ефекта й към лошо. 

Например когато нитратите се изложат на много висока температура, стават изключително токсични и се превръщат в нитрозамини, които са канцерогенни, а тези нитрати се свързват със заболявания като левкемия и рак на различни органи. В годините също така може да се е натрупал арсен, който откровено да отрови тялото ви и да доведе също до заболявания като рак, сърдечни заболявания, неврологични и т.н.

Дори според СЗО питейната вода крие най-голяма опасност за човешкото здраве, именно заради арсена. 

Също така флуора, съдържащ се в нея, може да бъде опасен за когнитивните и психически умения, развиващи се при децата.

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *