Как да подготвим кожата си за лятото

Преди да започнем да се излагаме директно на слънчева светлина, трябва да подготвим кожата си за шоковата разлика. По този начин си гарантираме не само равномерен тен, но и по-малък риск от заболявания и изгаряния. Важното е тези процедури да направим преди юни, когато денят е най-дълъг и слънчевите часове – най-много.

Преди да се отправим към първия си педикюр този сезон, трябва да подготвим кожата на стъпалата с пила, с която ще премахнем мъртвите клетки, а след това е хубаво да нанесем богат слой омекотяващ крем. Това е най-добрият вариант да приготвим кожата на стъпалата за сандалите. Но има и чудесни глезотийки като ботушки за еднократна употреба, пълни с натурални екстракти. Обуват се и се оставя на екстрактите да си свършат работата. След употребата им мъртвите клетки падат, а кожата става мека и подхранена.

Не само стъпалата страдат заради зимните условия. Студеното време влияе и на ръцете, които често остават изложени на вятър, студ и влага. Съвсем простичка домашна грижа ще подобри състоянието на кожата. Започва се със скраб от захар и мед, а след това се нанася омекотяващ и хидратиращ крем за ръце. Преди да облечем банските, трябва да се погрижим и за раменете. Най-добре е да се мажат със студена заквасена сметата, чиято млечна киселина разрушава всички загрозяващи натрупвания на кожни клетки. Хубаво е да си дадем и една седмица почивка на лицето преди лятото, в която да не носим никакъв грим. В това време можем да използваме само кокосово масло.

Само седмица на този „режим“ и кожата ще се саморегулира, възстановявайки естественото си състояние. След това ще има блясък. Преди лятото трябва да намалим солта, защото много сол води до задържане на вода в организма, а резултатът е по-видим целулит и отоци по краката и лицето. Количеството на водата пък трябва да увеличим, защото това помага да се изведат излишните течности от организма заедно с токсините. Пиенето на 2-3 литра дневно хидратира кожата отвътре, а това от своя страна стимулира метаболизма бързо.

Важно е и да подновим приема на пробиотици, които можем да взимаме под формата на таблетки или кисело мляко. Те създават благоприятна среда в червата и помагат за намаляването на газовете, а освен това влияят добре на кожата и косата.

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *