Отборът на „Койоти“ (Дуп) записа две загуби от шампиона „София Блус“ в 8-ия уикенд на Българската бейзболна лига (ББЛ), но запази второто си място в класирането. Дупничани паднаха с 0:16 след нокаут в 6-ия ининг на своя стадион „Левски“, а ден по-късно отстъпиха с 6:9 на ст. „Октомври“ в Студентски град. Койотите са с баланс от 5 победи и 4 поражения и все още не са сигурни за топ 4, докато блусарите (11-0) подпечатаха и на теория първото си място в редовната фаза, което им гарантира домакинско предимство в плейофите. Изразителни победи изстреляха „Юнак“ (Сф) от последно на 4-то място. Червените (4-6) спечелиха столичното дерби с „Атлетик“ (2-6) със 7-инингови нокаути на ст. „Диана“ – 11:0 и 21:8. Тази развръзка прати почиващия „Бизони“ (Бл) на предпоследната 6-а позиция. Избраниците на играещия наставник Ясен Неделчев имат 3 победи и 6 загуби, което ги задължава да спечелят оставащите 3 мача, за да се надяват на влизане в битката за медалите.
ИВАН ДИМИТРОВ
