Кюстендилци отнесоха „Героя“, канят се на лидера „Миньор“ /Пк/

Футболистите на „Кюстендил” победиха „Сливнишки герой“ с 3:0 на стадион „Осогово“. Домакините доминираха през цялото първо полувреме и подсказаха какъв ще е изходът на мача. Виктор Анастасов проби отляво и асистира на Кирил Вълов за 1:0 в 15-та мин. Вълов спечели дузпа в 26-та мин., която голмайсторът на кюстендилци Александър Александров-Аци реализира за 2:0. През второто полувреме след атака отдясно Александров нахлу в наказателното поле и подаде на Анастасов, който от движение направи 3:0 в 75-та мин. За целия двубой „Сл. герой” отправи само един точен удар, отразен през първото полувреме от вратаря Хуго Гуимейро. Принудително бе заменен крайният бранител на кюстендилци Адриян Бачовски, който се контузи. По този начин проблемите в тази зона на старши треньора Николай Николов се задълбочават, защото извън строя заради травми са още Виктор Мицаков и Йордан Йовчев.
„Напълно заслужена победа за нашия отбор. Играхме така, както можем, през цялото време контролирахме мача и темпото на играта. Когато трябваше да атакуваме, помагаха всички футболисти. В защита беше същото. Показахме, че сме с няколко класи над „Сливнишки герой”. Резултатът можеше да бъде още по голям, ако бяхме направили толкова много пропуски пред тяхната врата. Следващия кръг гостуваме на „Миньор” /Перник/ и ако играем по същия начин, съм сигурен в победата. Те са силен отбор, уважаваме ги, но отиваме да спечелим”, каза Н. Николов
„КЮСТЕНДИЛ“: Гуимейро, Бачовски /46-Катарино/, Ал. Александров, Пенков /81-Велинов/, Стойнев, Анастасов, Стоянов, Вълов, Михайлов, Газиев, Петров /87-Калеов/.