Шофьорът заловен при третия опит да си тръгне, без да плати, служителка го разпознала и натиснала паник-бутона
Македонски шофьор с българско гражданство бе осъден за кражба от благоевградска бензиностанция. Той е уличен за две кражби през месец август 2025 г. и опит за трета през септември, когато бил заловен на местопрестъплението.
На 19 септември следобед международният шофьор М.Т. отишъл с приятели в кафенето на бензиностанция ОМV на бул. „Димитър Солунски“. Той влязъл вътре и от рафт взел 2 броя хранителни добавки „ВИП“, поставил ги в чанта, която носел през рамо, и преминал касовата зона на търговския обект, без да ги плати, след което седнал при своите приятели в кафенето. Служителка обаче го разпознала като лице, което е извършило кражби предишния месец, и натиснала паник-бутона. На място пристигнали служители на СОТ-161 и полицаи от 2 РУ – Благоевград, които задържали шофьора и при обиск намерили в чантата му откраднатите хранителни добавки, за които той веднага признал, че не е заплатил. Добавките на обща стойност 31,18 лв. веднага били върнати на собственика.
От извършения преглед на записи на охранителни камери в търговския обект на бензиностанцията и разпитани на свидетели разследващите полицаи го уличили и за предишните две кражби. На 21 август македонецът взел 2 броя хранителни добавки „ВИП“ на обща стойност 31,18 лв. и 1 бутилка уиски „Джак Даниелс“ от 200 милилитра на стойност 16,29 лв., без да плати. След 6 дни, на 27 август, отново посетил бензиностанцията и взел от стелажите със стока 4 броя хранителни добавки „ВИП“ на обща стойност 62,36 лв. и 2 бутилки уиски „Famous Grause“ от 200 милилитра на обща стойност 26,38 лв., както и 1 зарядно за телефон на стойност 15,99 лв., всичко на обща стойност 104,73 лв. Със същия маниер поставил стоките в чантата, която носел през рамо, и си тръгнал, без да плати.
Македонският тираджия е направил пълни самопризнания. Той е обвинен за двете кражби през август и за опита за кражба през септември, и е изправен на посъдимата скамейка. Делото е разгледано в Районен съд – Благоевград, като той е признал всички факти и обстоятелства и възстановил вредите. М.Т. е осъден на 6 месеца, като наказанието е намалено с 1/3, или на 4 месеца, като е отложено за изпълнение за 3-годишен изпитателен срок.
Условната присъда е обжалвана пред Окръжен съд. Тричленният съдебен състав, председателстван от Маргарита Коцева, изменя присъдата и налага пробационно наказание на македонския шофьор. Той е осъден в продължение на 8 месеца два пъти седмично да се разписва в пробационната служба и периодично да се среща с пробационен служител. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване.
На практика през тези 8 месеца македонецът няма да може да прави международни курсове и да изкарва пари, което всъщност е високата цена, която ще плати за кокошарските кражби.
БЕТИНА ГЕОРГИЕВА

Вземете му бугарскиот пасош, па да оди да крадне от Мицката и Муцунката!