„Марек“ отново капо като гост, либерото на разложани в идеалния отбор

„Марек“ отново остана капо като гост след поражението в Добрич срещу „Добруджа“ с 0:3 /22:25, 17:25, 21:25/. Избраниците на Виктор Карагьозов не се дадоха без бой, но силите им стигнаха да поддържат равновесие докъм средата на всяка от трите части, преди домакините да наложат волята си по пътя към лидерската позиция с пълен точков актив и без загубен гейм. Дупничани паднаха на 6-ата позиция в класирането. Най-резултатен от тима на Виктор Карагьозов бе Яни Георгиев с 10 т. В отсрещното поле с 16 т. се отличи Пламен Шекерджийски, а приза за най-полезен състезател отиде при Красимир Гайдарски, който призна, че независимо от категоричния успех, мачът не е бил никак лесен. „Получи се хубав двубой и за двата състава. „Марек“ е класен тим с много потенциал. Добре е за българския волейбол, че използват само наши момчета”, коментира наставникът на водача Пламен Христов.

Въпреки загубата от „Дунав“ в Русе „Пирин“ /Рз/ има свой представител в идеалния отбор на четвъртия кръг. Това е либерото Христо Колев, който записа впечатляващи показатели – бал 25, 72 процента перфектно и 36 на сто позитивно посрещане.

„ДОБРУДЖА“: Гайдарски, Шекерджиев-16, Маринков-13, Кордев-11, Станев, Крачев, Тодоров-либеро.

„МАРЕК“: Пенчев, Я. Георгиев-10, Преспов, Душков, Апостолов, Йорданов, Вл. Иванов-либеро /С. Иванов, Станков, Стойков/.