Митиново разби зоналния първенец Коларово, след почивка в Малта нападател на Марикостиново заби 7 гола в 2 мача

„Светкавица“ /Митиново/ разби със 7:1 действащия първенец „Подгорец“ /Коларово/ в зона „Струма 2“ на пиринската бундеслига и заяви сериозни претенции да го наследи на върха в края на кампанията. Иван Цветков /9/ и Георги Кокалков//32/ отбелязаха за мълниите, а гостите останаха с човек по-малко, след като благоевградският рефер Благой Манов изгони Иван Тасев. След куп пропуски Щерьо Димитров-Ромарио намали в 52-та мин., а двуголовата разлика възстанови Росен Симонски /58/. В 60-та мин. се контузи защитникът на „Подгорец“ Иван Танчев и поради липса на резерви гостите доиграха мача с 9 души. Това наклони везните към домакините, които след автогола на Борислав Манов /68/ още на три пъти намериха мрежата на младия Костадин Пасков чрез Ангел Гацев /74/, Велик Опренов /78/ и Г. Кокалков /81/.

„Струма“ /Марикостиново/ продължава да диша във врата на митиновци с 8:0 над „Граничар“ /Кулата/. Георги Бъчваров /8/ и родственикът на звездата Димитър Бербатов – Йордан Бербатов /12/, осигуриха бърз аванс на домакините, преди автоголът на Николай Вилянов /29/ да оформи класическото предимство на „Струма“. Завърналият се от кратка визита при семейството си в Малта Мартин Бояджиев /38, 59, 71/ вкара хеттрик, между головете на юношата на орлетата се разписа и Георги Младенов /67/. Точка на голеадата сложи в 84-та мин. бранителят Ивайло Хаджигаев-Куман. „Калабак“ /Самуилово/ държи под око водачите с победа като гост в Михнево с 6:1. Радослав Златков /6, 40/ бе точен за гостите, едно попадение добави Георги Стоименов /35/, в последните секунди на първата част Христо Касареев намали за „Ураган“, който е единственият тим в зоната без победа. След паузата попаденията на Г. Стоименов /61/, Мартин Яков /65/ и Илия Илиев /75/ узакониха предимството на самуиловци. „Локомотив“ /Генерал Тодоров/ спечели служебно с 3:0 гостуването си на „Стрела“ /Петрич/. От щаба на железничарите разкриха, че условните домакини са пристигнали в с. Кърналово с 45 минутно закъснение и след като теренът не е бил разчертан, мрежи не са били поставени, липсвало е медицинско лице, санданският рефер Георги Сестримски и делегатът са взели решение мач да няма. Отложена бе визитата на „Беласица 08“ /Беласица/ в Първомай срещу местния „Огражден-Първомай 1955“, тъй като голяма част от футболистите на гостите бяха сватбари в съботния ден.