Над 50 станаха до вчера на обяд земетресенията с епицентър близо до гр. Симитли, регистрирани от началото на седмицата от Националния институт по геофизика, геодезия и география при БАН. В сряда в 23.51 ч. жителите на общините Благоевград и Симитли се притесниха заради поредния по-силен трус с магнитуд 3,5 по скалата на Рихтер. Вчера също имаше няколко по-силни земетръса с магнитуд около 3, като най-осезаемо се усети раздвижване в същия район в 13.03 ч. с магнитуд 3.2.
За вестник „Струма“ Илия Гайдов, отговарящ за научната апаратура в Сеизмичната станция в Крупник, коментира, че няма основания за тревога, тъй като усилената активност на процесите по разместване на земни пластове не е необичайна, а освобождаването на енергия с повече, но леки трусове е добрият вариант това да се случи.
ДИМИТРИНА АСЕНОВА
