Най-добрата петричка щека със сребърната купа в София

Даниел Тодоров от клуб „Bo&Bo“ записа поредно престижно класиране, стигайки до финала на турнира на клуб „The Academy“ в столицата. Надпреварата в дисциплината 9-та топка бе финалното състезание от веригата за този сезон, подплатено със завишен  награден фонд и лимитиран брой участници. На поканата се отзоваха повечето от топиграчите на билярд в България, като призьорите си разделиха 1600 лв. Най-добрата щека на петричани победи на 1/4 финалите с 8:5 Стоян Карастойков, който преди 2 седмици стана републикански шампион на 8-ма топка. Успехът окрили Тодоров и на полуфиналното стъпало той подчини с 8:6 Станимир Русланов, който се ползва с реномето на най-титулувания състезател в този спорт у нас и отстрани от пътя си доскорошния ас на петричкия тим Георги Георгиев, донесъл за отбора от южния град в продължение на 2 г. куп титли и медали и покрай когото сребърният медалист израсна с ускорени темпове. В битката за златото нашето момче отстъпи с 5:9 пред Спасиан Спасов.

„Записах две отлични победи на пълни обороти срещу силни съперници, но в решителния двубой за първото място умората си каза думата и малко не ми достигна за победата“, сподели Д. Тодоров.