„Добро утро! Както стана ясно, отново заминавам към остров Ливингстън като част от 33-ата БАЕ. Приятелите ми знаят какво означава това за мен, пациентите трябва да са спокойни, че са в добри ръце по време на отсъствието ми, така че остава отново да обявя, че ако има желаещ да получи пощенска картичка от там, моля да ми пише на лично съобщение, обещавам да не пропусна никого.


Съобщението да съдържа точен адрес и пощенски код, останалото е в ръцете на Български пощи. По водолазен обичай ви пожелавам „За равен брой“ и очаквам да ви заваря в края на януари поне толкова, колкото ви оставям”. Това написа на страницата си във фейсбук благоевградчанинът д-р Атанас Пелтеков, който е част от 33-ата ни полярна експедиция, на която е лекар. За общопрактикуващия лекар в столичното 18-о ДКЦ това е седмата експедиция, като в една от тях едновременно е бил лекар и командир на базата.
ИВАН ИВАНОВ
