Общинските съветници в Благоевград отказаха да намалят заплатите си, изравниха възнагражденията на селските кметове

Общинските съветници в Благоевград не гласуваха размера на заплатите им да падне от 25 % на 20 % от тази на председателя на местния парламент и го запазиха без промяна, но гласуваха таван от 1200 лв . Възнагражденията им ще скочат, тъй като бе одобрен нов размер на кметската заплата и тя става 5 048 лв , а тази на председателя на ОбС е производна на кметската и е 90 % от нея. Така председателят Р. Тасков ще взима вече по 4543 лв, без да се отчитат клас и прослужени години. Решението бе взето току-що на сесия на местния парламент.а

Новия размер на възнаграждението на съветниците ще е до приемане на следващия бюджет.

Общинските съветници гласуваха и за изравняване на заплатите на селските кметове и всички да получават по 22 % от министерска заплата – т.е. по 1388 лева. С това решение заплатите на кметовете на селата Бистрица, Дъбрава и Марулево се увеличават и стават като тези на колегите им.

Подробности за сесията на ОбС-Благоевград и какво още решиха съветниците четете в утрешния брой на вестник „Струма“

Подобни новини

1 Коментар

  1. Само питам?

    Някой да не би да е очаквал, че тези мишоци ще намалят заплатата си?

    Отговори

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *