Орлетата Т. Тасев и Е. Виячки гледат на живо между две тренировки визитата на футболен гранд в Турция

Две орлета в „Славия“ гледаха на живо турския гранд „Галатасарай“. Бързакът от петричкото село Михнево Тони Тасев и дупничанинът Емил Виячки напуснаха за два часа лагера на белите в Белек и си осигуриха допълнителна доза адреналин на стадиона на „Аланияспор“, където джим-бом гостува в мач от турнира за купата на югоизточната ни съседка. Лидерът в местната суперлига стигна до победата с 2:1, а на спектакъла Тасев и Виячки се насладиха в компанията на административния директор на най-стария столичен клуб Светослав Костадинов. Във вчерашната контрола срещу казахстанския „Кизилжар“, която славистите спечелиха с 2:1, фланговото острие от крайния Югозапада започна титуляр и имаше шанс да се разпише от удобна за голов удар позиция в 39-та мин., но мерникът му изневери. Съотборникът му от центъра на защитата, с когото изживяха емоцията от визитата на „Галатасарай“, остана на пейката и се появи на терена след почивката. До антракта двата тима се размениха по едно попадение. Кристиян Стоянов откри резултата с хубав шут в 5-та мин., за съперниците изравни в 33-та мин. Черединов след груба грешка на отбраната в черно, с каквито екипи излязоха хората на Златомир Загорчич, който на полувремето смени изцяло стартовата единайсеторка. Под рамката вместо младока Светослав Вуцов застана Георги Петков, който след по-малко от два месеца навършва 47 г. С рутинни намеси ветеранът със статут на легенда на Овча купел запази мрежата си суха в минутите на превъзходство на противника, а успеха за българския състав донесе екснападателят на ЦСКА Ахмед Ахмедов в 87-та мин. Със същия резултат „Славия“ загуби първата си проверка на турска земя през отминалия уикенд от сръбския „Младост“.