Кметът на Брезник Васил Узунов издаде заповед, с която от 31 март водния режим в града се отменя. Решението е взето след щателен анализ на притока и разхода на вода за последните три месеца, като данните показват възможност за премахване на режима. Анализите обаче продължават, а мониторингът от страна на ВиК – Перник и РЗИ – Перник остава постоянен. Продължава и работата по изготвяне на проекти и осигуряване на необходимото им финансиране за устойчиво решаване на проблема. Остава в сила заповедта за категорична забрана за използване на питейна вода за небитови нужди.
Брезничани са на воден режим от 18 ноември 2025г. когато нивото на язовира за питейна вода достигна критични нива. Имаше и период, в който жителите на града се снабдяваха с питейна вода от цистерни.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА
