Петричанин пети в Европа на билярд с националния тим за ветерани

Италианци спряха българския национален отбор по пътя към медалите от европейското първенство по билярд за ветерани /+45 г./ в словенския град Лашко. Нашенците отстъпиха с 0:3 на четвъртфинала, след като на 8-ма топка петричанинът Венцислав Димитров падна с 2:7 от Микеле Монако, бургазлията Живко Петков загуби от Виторио де Фалко с 5:8 на 9-а топка, а варненецът Мартин Бойчев приключи при 4:5 с Ливио Антонацо. Титлата спечели Португалия след 2:1 над Германия, освен адзурите до бронза стигнаха и щеките на Полша, а България е 5-а. В индивидуалното състезание на 8-ма топка се пуснаха и тримата родни ветерани, след като вкупом пропуснаха надпреварата на 10-а топка преди това. Най-предно класиране – 9-о място, записа Ж. Петков /4 победи и 2 загуби/, В. Димитров е 33-ти /2 победи и 2 загуби/, а Мартин Бойчев /1 победа и 2 загуби/ се класира 65-и, в конкуренцията на 109 състезатели от 21 европейски държави. Шампион в дисциплината е португалецът Франциско Диаз-Писаро, следван от швейцареца Саша Спекиа и бронзовите Беноа Наджар /Франция/ и Томи Велинг /Финландия/. В дисциплината 9-а топка, сред 110 опитни щеки, Мартин Бойчев /3 победи и 1 загуба/ е 17-и, 33-та позиция поделиха Живко Петков /2 победи и 1 загуба/ и В. Димитров със същия актив, като на старта петричанинът загуби с 4:8 от швейцареца Самуел Фасел, после се реабилитира с 8:4 срещу финландеца Яни Турунен, но на 1/32 финалите отново падна с 4:8 от сърбина Ненад Илич. Титлата грабна Томаш Бак /Пол/, който спечели финала срещу Харалд Столка /Гер/, бронзови медали заслужиха полякът Роман Василевски и Ненад Илич.

СТАНЧО СТАНЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *